Strona główna » Events » 02.03 SB

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

02.03 SB

March 2, 2019

Event Navigation

STAND-UP LITERACKI “FREUD CZY BÓG” – SPARING KSIĘDZA Z FILOZOFEM 

Big Book Café zaprasza na trzeci sezon Stand-upu literackiego. Pod hasłem “Podsłuch literacki” pisarze, dziennikarze, artyści i myśliciele będą podglądać i podsłuchiwać ważne zjawiska literackie, trendy społeczne oraz sprawy warte omówienia, a następnie dyskutować o nich na scenie Big Book Cafe.

Jako pierwsi w tym sezonie wystąpią: publicysta i filozof Tomasz Stawiszyński oraz dominikanin i dziennikarz Roman Bielecki. W sparingu „Freud czy Bóg?” będą się mierzyć na argumenty i cytaty. Każdy z nich w swoim narożniku otrzyma osobiste wsparcie aktora – Wojciecha Solarza i Wojciecha Kalarusa.

Zawodnicy zmierzą się w pięciu rundach, każdej odpowiada jedno z pięciu zagadnień: miłość, wolność, szczęście, nadzieja i sens życia. Przedstawią dwie różne filozofie – tę opartą na chrześcijańskim zaufaniu do Boga i tę związaną z refleksją filozoficzną i psychologiczną.

Bielecki i Stawiszyński w błyskotliwym pojedynku na argumenty i cytaty spróbują odpowiedzieć na pytania: jakie siły rządzą dziś człowiekiem? Czy to prawda, że wiara daje wolność? Czy jesteśmy niewolnikami popędów? Czy można żyć świadomie nie przyglądając się własnemu wnętrzu? Gdzie szukać pocieszenia – przed ołtarzem czy na kozetce? Kto wiedział lepiej – św. Augustyn czy Zygmunt Freud? I co warto trzymać przy łóżku – Biblię czy “Re-Wizję Psychologii” Jamesa Hillmana”?
Jeśli lubicie literacko-filozoficzne potyczki albo czasem zastanawiacie się nad sensem życia – tego wieczora bądźcie w Big Book Cafe.

Zapraszamy do Big Book Cafe, ul. Dąbrowskiego 81
Sobota, 2 marca, godz. 19.00
bilety – 15 PLN (Bilety24.pl)

Details

Date:
March 2, 2019

Leave a Reply