Strona główna » Events » 12.10 | CZW

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

12.10 | CZW

October 12, 2017 @ 6:00 pm - 7:00 pm

Event Navigation

UWAGA: PREMIERA!
Marta Karwowska, Katarzyna Rygiel “Tarapaty” 

GODZ. 18:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie wokół książki “TARAPATY” z autorkami książki: Martą Karwowską i Katarzyną Rygiel oraz z Hanią Hryniewicką i Jakubem Janotą-Bzowskim – debiutującymi na dużym ekranie odtwórcami głównych ról w filmie “Tarapaty”. Rozmowę poprowadzi Joanna Olech – pisarka książek dla dzieci.

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Tymczasem zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan, prowadzący – jakże by inaczej – do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda.
Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka, i podejrzany
pożeracz cukierków ananasowych. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie mają szans wybrnąć z tarapatów.

Książka powstała w oparciu o scenariusz filmu „Tarapaty”, który wchodzi do kin 15 września. W obsadzie oprócz debiutujących Hanny Hryniewickiej i Jakuba Janoty-Bzowskiego m.in. Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Joanna Szczepkowska, Jadwiga Jankowska-Cieślak.

„Ta opowieść powstała z tęsknoty za analogowym światem podwórkowych intryg, rowerowych pościgów i rozbitych kolan”
Agnieszka Dziedzic, producentka filmu „Tarapaty”

Wakacje bez kurateli rodziców, kryminalna zagadka i przyjaźń – tak wygląda krótki przepis na PRZYGODĘ i przyjemny dreszcz sensacji. Zabawna, niefrasobliwa fabuła przywołuje skojarzenie z klasycznymi lekturami ze szkoły nienacko-niziurskiej.
Joanna Olech

O autorkach książki:
Marta Karwowska – reżyserka i scenarzystka “Tarapatów”. Absolwentka socjologii na UW i reżyserii w PWSTv iT w Łodzi. Mama Oli i Tomka.
Katarzyna Rygiel – autorka kryminałów, z wykształcenia archeolożka, mama dwóch żądnych przygód synów w wieku 7 i 10 lat.

Autorką ilustracji do książki jest Marta Ruszkowska.

Details

Date:
October 12, 2017
Time:
6:00 pm - 7:00 pm

Leave a Reply