Strona główna » Events » 17.09 | NDZ.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

17.09 | NDZ.

September 17, 2023

Event Navigation

WEEKEND Z LAUREATAMI NAGRODY LITERACKIEJ M.ST. WARSZAWY
12.00 – laureatki w kategorii Literatura dziecięca, wyróżnione za książkę „Dwa słowa” Anna Taraska (tekst) i Dominika Czerniak-Chojnacka (ilustracje) prowadzą warsztaty literacko-plastyczne „Miglanc z gazety” inspirowane ich wspólną książką. Poznaj zapomniane słowa! Wydarzenie dla dzieci w wieku 9-12 lat. Obowiązują zapisy. Prosimy o kontakt na adres: zapisy@kulturanieboli.pl

16.00 – laureat w kategorii Książka o tematyce warszawskiej, Konrad Niemira, tropi warszawskie ślady w biografii francuskiego malarza Jana Piotra Norblina, który trzy dekady spędził nad Wisłą w służbie u Czartoryskich i dał początek wspaniałemu rodowi warszawskich artystów i przedsiębiorców. Z autorem nagrodzonej książki „Bazgracz. Trzy eseje o Norblinie” rozmawia Joanna Rolińska.

18.00 – na finał słuchamy fragmentów nagrodzonej w kategorii Proza książki Zyty Rudzkiej „Ten się śmieje, kto ma zęby”. Brawurowa językowo powieść o fryzjerce szukającej zmarłemu mężowi butów do trumny to jeden z najbarwniejszych kobiecych portretów w polskiej literaturze! Tekst interpretuje: Małgorzata Niemirska.

Przyjdź osobiście, wydarzenia bez transmisji!

WIĘCEJ INFORMACJI NA NASZYM PROFILU FACEBOOK

Details

Date:
September 17, 2023