Strona główna » Events » 20.01 | CZW.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

20.01 | CZW.

January 20, 2022

Event Navigation

KSIĄŻKI MOJEGO ŻYCIA | STEFAN SZCZEPŁEK

Pierwsze w 2022 roku spotkanie serii Książki Mojego Życia, w której Big Book Cafe gości wybitnych przedstawicieli kultury, nauki i życia publicznego. Goście opowiadają o książkach, które ich ukszałtowały, wpłynęły na bieg życia i drogi zawodowej.

W czwartek, 20 stycznia o 19.00 gościem Pauliny Wilk będzie wybitny publicysta sportowy Stefan Szczepłek, od lat związany z dziennikiem “Rzeczpospolita” jako publicysta i felietonista. Jest autorem wielu książek o futbolu polskim i światowym, książek o charakterze encyklopedycznym, ale także zbiorów świetnych felietonów i powieści, pełnych anegdot i żywej historii piłki nożnej oraz kultury kibicowania. Stefan Szczepłek jest erudytą o wielkiej wiedzy i błyskotliwym poczuciu humoru, pełnym głębokiego zrozumienia nie tylko mechanizmów rządzących rozwojem piłkarstwa, ale także współczucia i empatii dla ludzi tworzących historię futbolu – w jego pisaniu zawsze na pierwszym miejscu są ludzie, ich indywidualne motywacje, potknięcia, wysiłki, sukcesy i porażki.

Szczepłek pisze o futbolu z wyrafinowaną prostotą, czym na równi zachwyca sportowych laików i koneserów. Jest przedstawicielem prawdziwych mistrzów sportowej publicystyki, nieocenionym kronikarzem złożonej ewolucji futbolu w XX i XXI wieku. Powiedzieć o nim, że jest żywą encyklopedią piłki nożnej, to nic nie powiedzieć!

O samym sobie zwykle mówi z przekąsem i autoironią, przez którą Paulina Wilk będzie próbowała przebić się, pytając o książki, które go zmieniały, o prywatną bibliotekę, o pisarstwo sportowe, wielką i małą literaturę, o czytanie pokoleniowe i o wszystko, co jeszcze chciałby przeczytać.

Książki Mojego Życia to otwarty dla publiczności na miejscu i on-line cykl spotkań z autorytetami polskiego życia publicznego, pokazujący ich jako czytelników. W spotkaniach autorskiego cyklu Pauliny Wilk w Big Book Cafe udział wzięli m.in. Maria Peszek, Magdalena Cielecka, Dariusz Rosiak, Marcin Matczak, Krystian Jażdżewski, Magda Umer, Magda Mołek i inni.

Wstęp jest wolny.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

Spotkanie z transmisją na żywo.
Przyjdź lub zobacz on-line!

GODZ. 19:00

WIĘCEJ INFORMACJI NA NASZYM PROFILU FACEBOOK

Details

Date:
January 20, 2022