Strona główna » Events » 21.06 | CZW.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

21.06 | CZW.

June 21, 2018 @ 8:00 am - 5:00 pm

Event Navigation

Uwaga. Premiera!
Spotkanie premierowe ze Stefanem Hertmansem wokół książki “Nawrócona”.

Wspaniała wiadomość dla entuzjastów STEFANA HERTMANSA!
Flamandzki pisarz odwiedzi Warszawę i w czwartek, 21 czerwca spotka się z czytelnikami. Przedstawi najnowszą powieść – “Nawrócona”.

Spotkanie premierowe jest wydarzeniem towarzyszącym Big Book Festival oraz Malta Festival, na spotkanie zapraszamy wspólnie z wydawnictwem Marginesy.
Stefan Hertmans przed rokiem był gościem programu głównego Big Book Festival, tym razem będzie jaskółką rozpoczynającą szóstą edycję festiwalu czytania.

Wstęp na spotkanie w Big Book Cafe jest wolny.
Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski.
Tłumaczenie z języka angielskiego.

Nowa powieść “Nawrócona” trafi do księgarń już 13 czerwca.
O czym opowiada?

W niewielkiej wiosce w Prowansji od niepamiętnych czasów mówi się o pogromie i ukrytym skarbie. Pod koniec XIX wieku w kairskiej synagodze zostają znalezione sensacyjne żydowskie dokumenty. Stefan Hertmans natrafia na ślady szlachetnie urodzonej młodej chrześcijanki z XI wieku, która
z miłości do żydowskiego chłopaka zmarnowała sobie życie. Podąża za kobietą, która ignorując zakazy, podejmuje ucieczkę z ukochanym i udaje się w spektakularną podróż, ścigana przez wszystkich dokoła.
Hertmans nie zatrzymuje się jednak w tym miejscu. Trzyma w ręku lustro, w którym odbija się zarówno historia, jak i współczesne społeczeństwo. Tysiąc lat temu podczas krucjat chrześcijaństwo walczyło z islamem, Jerozolima przechodziła z rąk do rąk. Ginęli niewinni ludzie, inni musieli uciekać z ojczyzny. Dziś zmieniła się sceneria, konflikty pozostały te same.

Nawrócona – nowa powieść autora bestsellerowej “Wojny i terpentyny” – powstała na podstawie źródeł historycznych. Za ich sprawą Stefan Hertmans trafił do chaotycznego świata namiętności, nienawiści, miłości i śmierci.

STEFAN HERTMANS urodził się w 1951 roku w Gandawie. Jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy języka niderlandzkiego. Napisał kilkanaście powieści, zbiorów opowiadań, esejów i wierszy, które często były nominowane do prestiżowych nagród literackich. Otrzymał między innymi Multatuli-prijs oraz F. Bordewijk-prijs. Jego najsłynniejsza powieść Wojna i terpentyna (Marginesy 2016) ukazała się w szesnastu krajach, a w samej Holandii miała dwadzieścia wydań oraz zdobyła Nagrodę Kultury Flamandzkiej w kategorii Literatura w 2014 roku, miała także nominację do The Man Booker International Prize (2014). Ukazały się także powieść Głośniej niż śnieg (Marginesy 2017) oraz wybór wierszy Krajobraz według Carpaccia (Marginesy 2016).

Więcej o spotkaniu w Big Book Cafe i o całym Big Book Festival na stronach:

http://bigbookcafe.pl/

http://bigbookfestival.pl/

Stefan Hertmans przyjeżdża do Polski, aby zaprezentować nową powieść “Nawrócona”, ale będzie również gościem Malta Festival w Poznaniu i tam weźmie udział w trzech wydarzeniach.

“ANTYGONA W MOLENBEEK” – czytanie performatywne , reż. Anna Smolar

CZY WARTO WIERZYĆ W EUROPĘ? – spotkanie autora z publicznością

WOJNA I TERPENTYNA – spektakl w reż. Jana Lauwers

Więcej o wizycie w Poznaniu i wydarzeniach Malta Festival na:
http://malta-festival.pl/pl

Więcej o “Nawróconej” na stronie wydawnictwa Marginesy:
http://marginesy.com.pl/

Details

Date:
June 21, 2018
Time:
8:00 am - 5:00 pm

Leave a Reply