Strona główna » Events » 26.01 | ŚR.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

26.01 | ŚR.

January 26, 2022

Event Navigation

UWAGA PREMIERA: ZACHWYĆ SIĘ!

O to, jak starożytni osiągali spokój ducha i jak nauczyć się medytować od wielkich filozofów, pytamy filozofa, popularyzatora medytacji i autora bestsellerów MARCINA FABJAŃSKIEGO.
Spotkanie prowadzi JUSTYNA DŻBIK-KLUGE.

26 stycznia, środa, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście
lub oglądaj LIVE na Facebooku
Partner wydarzenia: Znak Literanova

MARCIN FABJAŃSKI studiował filozofię Zachodu w Poznaniu i w Yorku (Wielka Brytania). Prawie dwa lata spędził w Azji – m.in. w Indiach, Chinach, Nepalu, Tajlandii i Birmie – gdzie intensywnie medytował i zgłębiał filozofię Wschodu. Jest założycielem szkoły we Włoszech, w Trevi nel Lazio niedaleko Rzymu, gdzie naucza filozofii jako sztuki życia. Wydał bestsellerowe książki „Uwolnij się. Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów!“ i „Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje“ – pierwszy polski poradnik praktyki filozoficznej.

W najnowszej książce „Zachwyć się! Naucz się medytować od wielkich filozofów“ autor proponuje nowatorskie podejście do medytacji. Czerpiąc ze swojego wieloletniego doświadczenia, wzbogacił tekst o dziesięć praktycznych ćwiczeń medytacyjnych.

Pełne lekkości, radosne i medytacyjne życie jest możliwe! Praktykowali je Marek Aureliusz, Budda, Epikur czy Laozi, na długo przed tym, zanim pojawiły się kursy mindfulness. W chaosie codziennego życia łatwo poddać się toksycznym myślom i zdarzeniom, które nas wypalają, przygnębiają i wpędzają w choroby. A w szkole nie uczono nas, jak dbać o myśli i uwagę.

Z nowej książki Marcina Fabjańskiego dowiesz się, co odkryli i jak medytowali wielcy filozofowie. Najpierw nauczysz się zamieniać mętlik w głowie w uważne bycie tu i teraz. Potem przestaniesz tak łatwo ulegać nudzie i rozdrażnieniu. Aż w końcu odkryjesz, że każdego dnia zachwycasz się czymś, czego wcześniej nawet nie dostrzegałaś/ nie dostrzegałeś. Posłuchaj filozofów i przebudź się do życia w zachwycie i zdziwieniu!

Książkę można zamawiać przedpremierowo już teraz, także z autografem autora: https://bit.ly/3HKjn9w
Wysyłamy zaraz po spotkaniu!

W rozmowie z autorem możecie wziąć udział na dwa sposoby.

Zapraszamy osobiście do Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Wstęp jest wolny, bez rezerwacji, limit miejsc – 45 os. Obowiązuje dezynfekcja rąk i noszenie maseczki przez cały czas trwania spotkania.

Albo zapraszamy do oglądania transmisji on-line na żywo w naszym kanale Facebook. Po wydarzeniu zapis rozmowy pozostanie na Facebooku.

GODZ. 19:00

WIĘCEJ INFORMACJI NA NASZYM PROFILU FACEBOOK

Details

Date:
January 26, 2022