Strona główna » Events » 27.10 | WT.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

27.10 | WT.

October 27, 2020 @ 7:00 pm - 9:00 pm

Event Navigation

UWAGA: PREMIERA! WIOSNA ZAGINIONYCH
27.10, 19.00
Wstęp wolny   

Spotkanie premierowe z Anną Kańtoch, autorką “Wiosny zaginionych”

O sztuce kryminału, przekraczaniu granic gatunku i seryjnym pisaniu. Z nagradzaną autorką fantasy i literatury kryminalnej Anną Kańtoch rozmawia Anna Król. Fragmenty nowej książki autorki czyta Ewa Kasprzyk.
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Marginesy.  Spotkanie z transmisją on-line.

***
O “Wiośnie zaginionych”

Krystyna, emerytowana policjantka, jako młoda dziewczyna straciła w tajemniczych okolicznościach brata: w 1963 roku piątka studentów wyruszyła w Tatry, troje z nich zostało odnalezionych martwych, jeden – brat Krystyny – zaginął bez wieści. Wrócił tylko Jacek.

Teraz, po ponad pięćdziesięciu latach, Krystyna niespodziewanie widzi go w osiedlowym sklepie w katowickim Janowie. Okazuje się, że Jacek pod zmienionym nazwiskiem mieszka w tej samej dzielnicy. Krystyna postanawia zmusić go, żeby wyznał, co wydarzyło się w górach – późnym wieczorem wybiera się do jego domu z nożem w plecaku. Gdy jednak wchodzi do willi, znajduje zwłoki Jacka.

Świadoma, że jeśli jej obecność na miejscu zbrodni wyjdzie na jaw, będzie pierwszą podejrzaną, zaczyna wykorzystywać kontakty z przeszłości i prowadzić prywatne śledztwo. Niestety, wraz z kolejnymi odkryciami okazuje się, że we wszystko może być zamieszana bliska jej osoba. Krystyna staje przed trudnym wyborem…

Pierwszy tom kryminalnej trylogii jednej z najbardziej zdolnych autorek książek kryminalnych i fantastycznych, uznawana za królową budowania napięcia.

Details

Date:
October 27, 2020
Time:
7:00 pm - 9:00 pm