Strona główna » Events » 28.02 | ŚR.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

28.02 | ŚR.

February 28, 2018 @ 8:00 am - 5:00 pm

Event Navigation

UWAGA PREMIERA: „Nasza walka”, czyli o Knausgårdzie wieczorową porą.

Jedyna taka debata! W dniu premiery 6. części powieści “Moja walka” Karla Ovego Kanusgårda rozmawiamy o fenomenie norweskiego autora.

Na tę chwilę dziesiątki tysięcy polskich czytelników czekało od czterech lat. Kiedy w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się pierwsza część autobiograficznej powieści “Moja walka” Karla Ovego Knausgårda szybko okazało się, że Polska to kolejny kraj, w którym chłód prozy Norwega rozgrzewa serca czytelników. Gdy kilka miesięcy po premierze autor odwiedził Warszawę jako gwiazda drugiej edycji Big Book Festival, zaczęło się prawdziwe szaleństwo, które towarzyszyło oczekiwaniu na kolejne tomy serii. Szósta, ostatnia część trafia do księgarń 28 lutego.

W dniu premiery Wydawnictwo Literackie i Big Book Cafe zapraszają do udziału w debacie „Nasza walka”, podczas której wraz z wyjątkowymi gośćmi spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, w czym tkwi sekret fenomenu Knausgårda.

Debatę poprowadzi krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”, Justyna Sobolewska. O powieściowym cyklu rozmawiać będą Michał Borczuch, tegoroczny laureat Paszportu „Polityki” w kategorii teatr, reżyser spektaklu Moja walka, oraz Krzysztof Varga, pisarz i felietonista, krytyk literacki i niestrudzony recenzent powieści Knausgårda.

Debata rozpocznie się o godzinie 19:00 w środę, 28 lutego.
Wstęp wolny.

W księgarni Big Book Cafe będzie można kupić najnowszą i poprzednie części powieści “Moja walka”.

Zapraszamy!

Więcej:
www.wydawnictwoliterackie.pl
www.bigbookcafe.plŚ

Details

Date:
February 28, 2018
Time:
8:00 am - 5:00 pm

Leave a Reply