Strona główna » Events » 28.06 | CZW.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

28.06 | CZW.

June 28, 2018 @ 8:00 am - 5:00 pm

Event Navigation

WARSZAWIE WSZYSTKO SIĘ WYBACZA – powtarza za Leopoldem Tyrmandem – pisarka Sylwia Zientek, która na jakiś czas opuszcza Warszawę – miasto, któremu poświęciła wspaniałe książki.

W czwartek, 28 czerwca w Big Book Cafe spotka się w nieco sentymentalnej, pożegnalnej rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Zapraszamy o 19.00. Wstęp jest wolny.

Będzie to rozmowa o Warszawie – tej przeżywanej prywatnie, o mieście, z którym splata się własne życie, ale także o tej, która stała się bohaterką i scenerią fascynujących powieści historycznych Sylwii Zientek, m.in. “Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty” i “Hotel Varsovie. Bunt Chimery”. Trzecią część wielopokoleniowej sagi rodziny stołecznych hotelarzy autorka dopisze… mieszkając za granicą.

Spotkaniem autorka opuszczająca Warszawę na jakiś czas powie miastu “do zobaczenia, do jutra!”.

O tym, dlaczego autorkę pochodzącą z Olsztyna tak pochłonęła Warszawa i o jej poważnych fascynacjach przeszłością miasta pytać będzie nagradzana dziennikarka Magdalena Rigamonti.

Zapraszamy wszystkich, którzy czują coś do Warszawy!

SYLWIA ZIENTEK
autorka powieści obyczajowych i historycznych, absolwentka Wydziału Prawa UW i Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Napisała m.in. “Próżną” i “Miraże”. W 2013 roku nominowana do Angelusa za „Złudzenia, nerwice i sonaty”. Ostatnio ukazały się dwa tomy wielopokoleniowej sagi rodziny warszawskich hotelarzy – “Hotel Varsovie”, trzeci jest w przygotowaniu.

Wstęp na spotkanie jest wolny.
Więcej o miejscu i wydarzeniach na www.bigbookcafe.pl

Details

Date:
June 28, 2018
Time:
8:00 am - 5:00 pm

Leave a Reply