Strona główna » Events » 29.09 | PT

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

29.09 | PT

September 29, 2017 @ 8:00 pm - 9:00 pm

Event Navigation

LITERACKI STAND-UP. Epizod #4.
Max Cegielski & Dj Praczas: Oko Świata
GODZ. 20:00
Bilety – 15 PLN   

Czwarty Literacki Stand-up w Big Book Cafe będzie dynamiczną mieszanką tekstów, obrazów, brzmień Azji i błyskotliwych komentarzy. Max Cegielski zabiera do epicentrum chwiejącego się świata.

Literacki Stand-up to seria emocjonujących wieczorów w Big Book Cafe, podczas których pisarze stają na scenie i w gorących wystąpieniach komentują świat. Tym razem Max Cegielski – autor książek i podróżnik oraz Praczas – didżej i antropolog, znani z Masala Sound System zaprezentują intensywny mix muzyki, multimediów i literatury.

„Oko świata” będzie podróżą w czasie i przestrzeni: od 1855 roku i pierwszych wrażeń Adama Mickiewicza ze Stambułu, po najnowszy sezon telewizyjnego show „Azja Express” z polskimi celebrytami gnającymi przez Indie. Opowieść poprowadzi przez losy uchodźców znad Wisły w XIX-wiecznej Turcji aż po dzisiejszy lęk przed imigrantami. Od Jarosława Kaczyńskiego do Recepa Erdoğana. Od łagodnego i mistycznego sufizmu, po terroryzm w sercu Europy.

Max Cegielski – entuzjasta i znawca Wschodu – dostrzega zaskakujące związki między nami a Innymi, wędruje przez zaułki muzułmańskiej codzienności, demaskuje stereotypy i mistrzowsko splata wątki polityczne, kulturowe oraz sztukę.

Bilety 15 PLN
Przedsprzedaż w serwisie bilety24 oraz w Big Book Cafe
Sprzedaż w dniu wydarzenia w Big Book Cafe – tylko gotówką.

Kup bilet online

Details

Date:
September 29, 2017
Time:
8:00 pm - 9:00 pm

Leave a Reply