Strona główna » Events » BBF 2021

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

BBF 2021

June 25, 2021 @ 8:00 am - June 28, 2021 @ 12:00 am

Event Navigation

BIG BOOK FESTIVAL 2021 – nadchodzi najfajniejszy festiwal czytania!
Poznaj cały program i oglądaj online:
https://bigbookfestival.pl/

 
Dziewiąta edycja nowatorskiego i międzynarodowego festiwalu literackiego tym razem niesie wiarę w lepsze jutro.
Big Book Festival odbędzie się od 25 do 27 czerwca w Warszawie i internecie.
9. edycji imprezy czytelniczej towarzyszy hasło „Jeszcze będzie najpiękniej!”.

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na literacki newsletter:
http://bigbookcafe.pl/newsletter/

 
W trzy dni zorganizujemy 40 wydarzeń, większość z nich stworzy okazję do bezpiecznego i bezpośredniego spotkania z pisarzami, artystami i czytelnikami, w wydarzeniu udział weźmie ponad 100 gości.
W programie znajdzie się kilka wydarzeń specjalnych, czyli charakterystycznych dla Big Book Festival słuchowisk, perfomansów i spektakli prezentowanych tylko raz w przestrzeni miasta. Będą także wirtualne spotkania z autorami i myślicielami ze świata, premierowe prezentacje książek polskich, oraz wielogłosowe dyskusje inspirowane literaturą i chwytające ducha czasu. Nad całym festiwalem unosił się będzie pogodny duch optymizmu i dowcipu, towarzyszący wydarzeniu już od dziewięciu lat.
 

ZAPRASZA ANNA KRÓL, DYREKTOR ARTYSTYCZNA BIG BOOK FESTIVAL I FUNDACJI “KULTURA NIE BOLI”:

– Jeszcze będzie najpiękniej! Jeszcze będziemy razem, jeszcze będziemy się śmiać, jeszcze będziemy rozmawiać. Jeszcze będziemy się dzielić i wspierać.

– Wierzymy, że optymizm jest zawsze lepszy niż smutek, nadzieja droższa niż złość, łagodność ważniejsza niż zwątpienie. Chcemy, by tegoroczna edycja Big Book Festival była wyjątkowa. Bo wyjątkowo silnie potrzebujemy spojrzeć pogodnie w przyszłość i zobaczyć tam słońce.

Chcemy Wam powiedzieć: „Jeszcze będzie najpiękniej!” – bo mamy siebie, bo czytamy, i wierzymy w lepsze jutro. Literatura znów ma wyjątkową moc. Przychodzi nam z pomocą, przynosi nadzieję i radość, daje otuchę i chwilę wytchnienia.
 
Tegoroczny Big Book Festival to będą wspólne ćwiczenia z nadziei i pogody ducha!

Big Book Festival odbędzie się na warszawskim Mokotowie, w dwóch sąsiadujących ośrodkach: centrum innowacji literackich Big Book Cafe (ul. J. Dąbrowskiego 81) oraz domu kultury Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21). Duża część wydarzeń rozegra się w plenerze i połączy literaturę z atmosferą miasta. Na miejscu działać będą również: festiwalowa kawiarnia, dwie księgarnie oraz plenerowa czytelnia i strefa relaksu.

Tak jak w roku 2020 na Big Book Festival obowiązywały będą szczególne przepisy sanitarne, w tym ograniczona liczba miejsc na spotkaniach, maseczki i dezynfekcja.
 

Większość wydarzeń będzie można zobaczyć na żywo na stronie bigbookfestival.pl i na kanałach Facebook i You Tube Big Book Festival.
Big Book Festival odbywa się od 2013 r., organizuje go Fundacja „Kultura nie boli”. Dziewiąta edycja odbędzie się m.in. dzięki wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej:
bigbookfestival.pl
bigbookcafe.pl
ksiegarnia.bigbookcafe.pl
Dziennikarzy zapraszamy do rozmów:
Bartosz Kamiński
bartosz.kaminski@kulturanieboli.pl

 
Masz pytanie?
Napisz:
fundacja@kulturanieboli.pl

Details

Start:
June 25, 2021 @ 8:00 am
End:
June 28, 2021 @ 12:00 am