Strona główna » Co robimy » PRODUKCJE TEATRALNE

 
 
SIMONA K. WOŁAJĄCA NA PUSZCZY
SPEKTAKL NA JEDNEGO AKTORA
SPEKTAKL TRWA 70 MINUT
 
Spektakl „Simona K.” opowiada o kobiecie, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać. Simona Kossak to nie leśny anioł ratujący sarny, ptaki i drzewa. To postać z krwi i kości. Pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. 
 
„Simona K. Wołająca na puszczy” to opowieść o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, ale przede wszystkim bardzo odważnej. Simona przez całe życie z czymś się mierzy – z nazwiskiem obarczonym legendą pokoleń artystów, oczekiwaniami rodziny, własnym wyobrażeniem szczęścia. Ostatecznie wybiera życie w odosobnieniu, wymagające siły i wiary w słuszność dokonanego wyboru. Spektakl „Simona K. Wołająca na puszczy”  miał premierę na scenie Big Book Cafe w październiku 2020 roku.
 
Twórcami spektaklu są:
Agnieszka Przepiórska – aktorka i pomysłodawczyni wydarzenia
Anna Gryszkówna – reżyseria
Piotr Rowicki – tekst
Anna Maria Karczmarska – scenografia i kostium
 
Spektakl jest inspirowany książką biograficzną pt. „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” autorstwa Anny Kamińskiej.
 
***
Producentem spektaklu jest Fundacja „Kultura nie boli”, twórca niezależnego centrum innowacji literackich – Big Book Cafe, pomysłodawca i organizator Big Book Festiwalu oraz producent spektakli teatralnych i multimedialnych.
 
Spektakl został przygotowany tak, by móc go prezentować na różnej wielkości, także bardzo kameralnych scenach teatralnych. Jeśli jesteście zainteresowani prezentacją spektaklu na festiwalu, przeglądzie lub na innej scenie teatralnej – prosimy o kontakt: anna.krol [at] kulturanieboli.pl lub telefon do Big Book Cafe: 790 606 875. Przygotujemy indywidualnie dopasowaną ofertę.
 
Minimalne wymagania sceniczne:
– podest sceniczny  / scena o wymiarach min. 4 m x 3 m
– oświetlenie – reflektory sceniczne, dodatkowe światło efektowe (dwa punkty świetlne)
– możliwość instalacji scenografii w postaci dwóch papierowych płacht w tle sceny

– nagłośnienie – podczas spektaklu emitowana jest muzyka