Strona główna » O nas

BIG BOOK CAFE | to miejsce stworzone przez Fundację „Kultura nie boli“,  jedną z najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych działających w obszarze wspierania literatury. Nasza Fundacja w oryginalny sposób ożywia dyskusję o sensowności czytania, wywołuje do odpowiedzi najważniejszych twórców literackiego wszechświata, łączy pisarstwo z pulsem codzienności. Od sześciu lat organizujemy Big Book Festival.

BIG BOOK CAFE | nie jest firmą. Księgarnia, kawiarnia i centrum zdarzeń literackich to przedsięwzięcia społeczne. Wszystkie dochody z naszej działalności wspierają konto i cele statutowe Fundacji. Kupując u nas kawę, ciastko, czy książkę stajesz się współtwórcą Big Book Festiwalu. Stały program literacki realizujemy przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy.

BIG BOOK CAFE | powstało dzięki porozumieniu Fundacji „Kultura nie boli” z władzami dzielnicy i przy ich wsparciu. Naszymi partnerami są także firmy, fundacje oraz prywatni darczyńcy. Wśród nich: Whirlpool, Decoral, Spotlight, OBI, TON, TONSIL, TAR, Robe Concept.

Znajdziesz nas przy ul. J. Dąbrowskiego 81, na warszawskim Mokotowie. Zapraszamy!

Niniejszym w imieniu własnym  i „Fundacji Kultura nie boli” deklarujemy, że nasza organizacja przyjmuje i stosuje przyjęte przez Miasto Stołeczne Warszawa zasady równego traktowania, ma świadomość odpowiedzialności prawnej za łamanie przepisów zakazujących dyskryminacji i prowadzi działalność wolną od dyskryminacji, w szczególności ze względu na takie cechy jak płeć, rasa (rodzaj skóry), pochodzenie etniczne lub narodowość, mogące stanowić podstawę nierównego traktowania, a niemające racjonalnego uzasadnienia z punktu widzenia prowadzonej przez nas działalności.