Strona główna » O nas

BIG BOOK CAFE | to miejsce stworzone przez Fundację „Kultura nie boli“,  jedną z najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych działających w obszarze wspierania literatury. Nasza Fundacja w oryginalny sposób ożywia dyskusję o sensowności czytania, wywołuje do odpowiedzi najważniejszych twórców literackiego wszechświata, łączy pisarstwo z pulsem codzienności. Od dziesięciu lat organizujemy Big Book Festival.

BIG BOOK CAFE | nie jest firmą. Księgarnia, kawiarnia i centrum zdarzeń literackich to przedsięwzięcia społeczne. Wszystkie dochody z naszej działalności wspierają konto i cele statutowe Fundacji. Kupując u nas kawę, ciastko, czy książkę stajesz się współtwórcą Big Book Festiwalu. Stały program literacki realizujemy przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy.

BIG BOOK CAFE | powstało dzięki porozumieniu Fundacji „Kultura nie boli” z władzami dzielnicy i przy ich wsparciu. 

Znajdziesz nas przy:
ul. J. Dąbrowskiego 81, na warszawskim Mokotowie
Godziny otwarcia: 9:00 – 20:00

ul. Koszykowej 34 / 50, niedaleko Placu Konstytucji.
Godziny otwarcia kawiarni: 11:00 – 21:00
Godziny otwarcia księgarni:
od poniedziałku do piątku 11:00-19:00.
w soboty 11:00-16:00
w niedziele jest nieczynna.

Zapraszamy!

Niniejszym w imieniu własnym  i „Fundacji Kultura nie boli” deklarujemy, że nasza organizacja przyjmuje i stosuje przyjęte przez Miasto Stołeczne Warszawa zasady równego traktowania, ma świadomość odpowiedzialności prawnej za łamanie przepisów zakazujących dyskryminacji i prowadzi działalność wolną od dyskryminacji, w szczególności ze względu na takie cechy jak płeć, rasa (rodzaj skóry), pochodzenie etniczne lub narodowość, mogące stanowić podstawę nierównego traktowania, a niemające racjonalnego uzasadnienia z punktu widzenia prowadzonej przez nas działalności.